Et cirkus kommer et cirkus går ! - Denne mandagen vil teltet på parkeringsplassen bli rigget ned og vi har registrert at cirkus Arnardo har kommet til bygda med sitt telt.

Larkollteamet ønsker å takke publikum, sponsorer og frivillige for at Larkolluka 2019. Larkolluka ble en suksess. Det var mange med på aktivitetene og mange solgte billetter til konsertene. Det ble litt regn under utekinoen og sandslott, men stort sett har været vær bra.

Larkolluka blir 12. til 18. juli 2020. Vi gleder oss til neste år.

Se gjerne i gjennom bilder på media.larkolluka.no eller historie på historie.larkolluka.no

Resultat

  1. Fyrtrollet (43 poeng)
  2. Foppall (42 poeng)
  3. Stiv kuling (40 poeng)
  1. Sildebaugen
  2. Oterstua
  3. TeamBeitnes
Navn på laget?Post 1Post 2Post 3Post 4Post 5Post 6Post 7BildeSumNavn på Indianer
Sildebaugen101061010108872Høvding Rock My world
Oterstua10810810106769Stein I. Skogen
TeamBeitnes10810610105463BigStone
Hausmann10108101085162Liggende Stein
Team Brownish 108810886462EIKBEE - sitting rock
Team Oppegård106881088058Medisinmannen svaksynt urt
BAB1042410107754Fryktløs BAB
AuToPeAn10468665853Profiler med kantarell
Bryggebakken10010610106 52Indie
Florane 104661065249Indianerstein lag
Team Rælingen10488810 048 
Gaupene86241047546Great Lynx
Randi Klanen64461047344Ran Di Klan An
De tilfeldige106061060038 
Tec782481040036 
Strandenæsene10688000032 
Familien Fagerheim10602840030 
Champions club6688000028 
Dream team de 510000000010 
Team Ståhl10000000010 
Team sandtangen800000008 
The griswolds004000004

Trykk her for svar på oppgavene

På spørsmålet i overskriften svarer vi både ja og nei. Ja fordi det skal bli deilig med litt fri og nei fordi det alltid er trist når det er over. Men Larkolluka er ikke over ennå det er mye på tapetet i dag også.

Det har vært morgentrim denne uka med instruktører fra Fokus Trening og de har hatt en bra uke med bra oppmøte. I dag skal årets morgentrimmer kåres så møt opp i Lersbaugen klokken 10:00. Lørdag er også dagen for Larkollmarkedet i skolegården på Larkollen Skole. Markedet åpner klokken 11:00 og her er det mange spennende boder.

I fjor vant de fatboende hele 8-0 over sommergjestene i voksenklasse.

Klokken 11:00 starter også fotballkampen på Park Lane. For de som ikke er kjent på Larkollen så er markedet og fotballkampen kun et minutts gange fra hverandre, så det er muligheter for å få med seg begge arrangementene. Larkollen IL står for regien av fotballkampen. Norges viktigste derby utspiller seg på Park Lane i dag, fastboende vs sommergjester. Vi deler inn fotballspillerne i ulike aldersgrupper. Så her skal det bli kamp om seier på flere nivå.

Høydepunktet for mange av de yngste er Måka barne- og ungdomsrevy. Den starter i dag klokken 14:30 i teltet på parkeringsplassen. Helt siden søndag har revybarna jobbet med forestillingen sin som de gleder seg til å fremføre. Her blir det dans, sang, sketsjer og andre ablegøyer. Temaet for måka i år er filmkveld/TV-kveld.

Det siste arrangementet på plakaten for Larkolluka 2019 er familiequiz. Pål og Anniken har laget en flott quiz som passer til hele familien. Quizen starter klokken 18:00 i teltet på parkeringsplassen. Quizen markerer i år slutten på Larkolluka.

Mange boder på markedet i fjor.

Familieklasse:
1. Bestefarscheldrop (Iver, August) (Thrump)
2. Fjellheim (Harald, Haakon, Kristine, Olve) (Troll)
3. One big happy family (Mona + 3) (Fotballstadio)

Barneklasse:
1. Liverpools (Markus, Erik, Jenny)
2. Støtvig jentene (Signe, Emma, Berit, Sofie)
3. Revegjengen (Vilde, Sandra)

Voksenklasse:
1. Olsand (Hedda, Iris, Lisa)

God morgen! Før vi går i gjennom dagens program ønsker vi å gratulere Frank Larsen med vel fortjent pris. Stranddansen i går var en suksess og vi er nå klare for en ny dag. Dagen starter klokken 10:00 med morgentrim.

I dag skjer det meste på Teibern ved Larkollen Camping. Vi har valgt å legge sandslottkonkurransen og mesternes mester til Teibern for å inkludere den delen av Larkollen. Sandslottkonkurransen starter klokken 12:00 og her er det bare fantasien som setter grenser. Konkurransen inndeles i klassene barn, voksen og familie. Her er det altså rom for byggmestere i alle aldre.

Artikkelen fortsetter under bildet.

Tre av vinnerne fra 2018.

Dagen fortsetter på Teibern med mesternes mester. Med inspirasjon fra NRK-serien har vi i år laget en konkurranse som kan bli krevende både fysisk og mentalt. Konkurransen går på tid og er delt opp i to deler. Man skal gjennomføre en hinderløype der ulike utfordringer venter. I den andre delen av konkurransen får man testet hjernebarken. Dette blir en konkurranse der man trenger hele kroppen. Vi har delt konkurransen inn i en barneklasse og en voksenklasse.

Siste del av dagen vil foregå i teltet på parkeringsplassen.  Vi har i år hentet inn en nydelig bukket med komikere til Latter i Larkollen. Dørene åpner klokken 20:00 og showstart blir 21:30.

Erlend Osnes - har på kort tid gjort seg godt bemerket på både scene og radio. Han er for mange kjent fra radioprogrammet "Raae og Osnes". I 2015 debuterte han med sitt første solo stand-up-show "Av Familiære Årsaker" som solgte ut kulturhus over hele landet. Han er blitt beskrevet som en historieforteller av rang, og en komiker på god vei mot humorstjernehimmelen.

Henrik Fladseth - har rukket mye på kort tid. Du husker han kanskje fra Komiprisen i 2015, der han som ubeskrevet blad begeistret publikum med betraktninger om billettkontroll. Som stand up-komiker står han jevnlig på landets største scener, og i 2016/2017 medvirket han i “Feelgoods humorgalla”  sammen med Thomas Giertsen, Atle Antonsen, Robert Stoltenberg og Bård Tufte Johansen.

Kevin Kildal - har siden debuten i 2012 gjort show på alle de store klubbscenene i Norge, vært en snartur innom tv og satt opp sine egne turnéer.  Kevin Kildal har tatt enorme steg som en brutalt ærlig, drøy og åpen komiker. Dette gav Kevin nominasjonen til Stå Opp-prisen, komikernes helt egne pris. Med 32 000 følgere på Facebook og 12 000 ukentlige lyttinger på podcasten, Klagemuren, har Kevin satt et solid fundament for seg selv som komiker.

Marlene Stavrum – Marlene er en ganske fersk komiker som har drevet med stand up i to år, og allerede rukket å stå på mange av de største standup-scenene i Norge! Hun har en særegen stil på scenen og ingen show blir like, men det blir som regel veldig gøy!

Magan Gallery - Magan er en fremadstormende nykommer som har kommet langt på sin korte karriere innenfor standup. En nykommer som til tross for sin korte tid i bransjen, har rukket å opptre på både Latter, Humorsalongen, fullstappet John Dee/Rockefeller TO GANGER og en rekke andre scener rundt om i landet. Med sin multikulturelle bakgrunn og oppvekst i bygda så leverer Magan vitser og historier det er umulig å ikke le av.

Vi gleder oss til i dag!

Supreme Champion:Fyllesyk - Simen, Niclas
Worthy Adversary:Flygende sjøpølse - Jonas, Aleksander, Jøran
Maybe Next Time:Oi de var ganske lave - Ole Martin, Kaya

For full oversikt trykk her

Supreme Champion:GG - Jo Eivind, Jens
Worthy Adversary:Fredobeast - Andreas, Fredrik
Maybe Next Time:Court 1 - Julia, Wilmer

For full oversikt trykk her

Supreme Champion:Vi på toppen - Tove, Odd
Worthy Adversary:GØB - Henrik, Henrik, Robin
Maybe Next Time:Oterstua 1 - Thelma, Andrine, Eivind

For full oversikt trykk her

Størst krabbe: Team Milla 7,1 cm
Flest krabber: Krabbefiskerne 1 med 30 på et snøre

Larkolluka er en aktivitetsuke for hele familien. Siden 1935 har Larkolluka trådt frem som et av sommerens høydepunkter for både fastboende og badegjester.
Abonner på vårt nyhetsbrev
Nyhetsbrev registering
Lakrollteamet © 2024. All Rights reserved .
crossmenu